Tarım Gündem 31.05.2021

31 Mayıs Pazartesi, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Ertan ATALAR konuk oldu. Programda; Diyarbakır’ ın önemli bir tarımsal potansiyele sahip olduğu, Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak yürütülen projeler, Diyarbakır’ ın birçok coğrafi işaretli ürünleri olan bereketli bir şehir oluşu, ilçe hasar tespit komisyonları oluşturularak kuraklıktan etkilenen alanlarda yapılan detaylı çalışmalar, pandemi sürecinde tüm tarımsal faaliyetlerin hız kesmeden devam ettiği gibi konular hakkında bilgiler verildi.
Tarım Gündem 31.05.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Mustafa Ertan ATALAR Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Diyarbakır coğrafi işaretli ürünler