Tarım Gündem 17.09.2021

17 Eylül Cuma, 2021
Bir Web TarımTV klasiği haline gelen Tarım Gündem programı, tarım ve orman sektörlerinin nabzını tutmaya devam ediyor. Tarım Gündem programının bu bölümüne Bitkisel Üretim Genel Müdürü Dr. Mehmet HASDEMİR konuk oldu. Programda; TOB iklim değişikliği çalışmaları, BÜGEM tarafından iklim değişikliğine yönelik alınan tedbirler, kuraklık ve kısıtlı su alanlarında üretim planlamasının önemi, kuraklık nedeniyle doğrudan destekleme ödemesi yapılacak mı?, kuraklıktan etkilenen alanlar nasıl tespit edilecek?, kuraklık desteklemeleri başvuru şartları, ürün bazında kuraklık desteklemeleri konuları masaya yatırıldı.
Tarım Gündem 17.09.2021           Aynur Yıldız AYDINLI, Yeliz YILMAZ ve Arda UZUN’un dönüşümlü olarak sunduğu program hafta içi hergün saat 11:00’da yayınlanıyor.
          “Yazılı Basın Turu” ile başlayan program Web TarımTV haber biriminin ülkenin dört bir yanından Bakanlık konularına giren her alandaki gelişmelerden hazırladığı  görsel haberler aktarılıyor. Bu programda ajansların yanı sıra Türkiye’nin 81 ilinde bulunan İl Müdürlüklerinin basın birimlerinin göndermiş olduğu haberler ve kurumumuz Haber ve Basılı Yayınlar Birimi’nin hazırladığı özel haber ve röportajlar sizlerle paylaşılıyor. Ekonomiye ilişkin veriler; hal fiyatları, hububat fiyatları konuları ve ayrıca hava durumu ayrıntılarının da yer aldığı program siz değerli izleyenlerimizle buluşuyor.
tarım gündem webtarımtv tarım gündem tarım haber Mehmet HASDEMİR BÜGEM iklim değişikliği kuraklık kısıtlı su alanları doğrudan destekleme kuraklık desteklemeleri